Spiral dynamik

Spiraldynamik je fyzioterapeutická a rehabilitačná metóda, ktorá sa zaoberá držaním a koordináciou ľudského tela a chápe pritom jeho prirodzenú inteligenciu. Spočíva v psychickom uvoľnení, načúvaní vlastnému telu a v mikropohyboch v rovinách, v ktorých sa telo pohybuje odpradávna. Cieľom metódy je vyčistiť myseľ, uvoľniť telo a precítiť pohyb. Vedie myseľ človeka po cestách vlastného tela a spúšťa pritom samouzdravovacie procesy vďaka trojrozmernému, dynamickému a systematickému pohybu.

Fyzioterapeutické cvičenie Spiraldynamik je unikátnou kombináciou predstavivosti, priestorovo nenáročných pohybov a zručného terapeuta. Pomáha pri stuhnutých svaloch zo sedavej práce i pri náročnejších diagnózach ako je mozgová porážka či pooperačná rekonvalescencia. Je vhodné aj pre ľudí, ktorí k cvičeniu vzťah nemajú, pretože ide o jednoduché, uvoľňujúce a zábavné cvičenie.
Objednať ihneď

Spiraldynamik vznikol začiatkom 80. rokov

spoločným úsilím dvoch odborníkov – francúzskej fyzioterapeutky Yolande Deswarte a švajčiarskeho lekára Christiana Larsena. Na výskumnej práci sa podieľala medzinárodná skupina odborníkov (lekárov, terapeutov, športových aj tanečných expertov a učiteľov jógy), ktorí spolu vytvorili koncept anatomicky správneho pohybu Spiraldynamik. Je to inteligentný návod na použitie ľudského tela systematicky, zreteľne a trojrozmerným spôsobom.

Tri roviny ľudského tela

Rehabilitačná metóda Spiraldynamik rozlišuje tri roviny ľudského tela, ktoré aplikuje pri cvičení. Vo zvislej rovine pacient vystiera chrbticu, vyrovnáva držanie hlavy a mierne podsadí panvu. Priečna rovina sa zameriava na správne fungovanie vnútorných orgánov a predozadná rovina na správne držanie svalov, ktoré odstránia bolesť a nevládnosť.

Priebeh terapie

Samotnému cvičeniu predchádza vyšetrenie fyzioterapeutom a zostavenie rehabilitačného plánu. Následne sa pacient naučí držať základné postavenie tela podľa Spiraldynamiku. Terapia začína relaxáciou a uvoľnením mysle, po ktorej nasleduje vizualizácia. Pacient si predstaví miesto, na ktorom by chcel v danom momente byť. Samotné rehabilitačné cvičenie sa zameriava na prácu svalov podľa špirály v zmenšujúcom sa rozsahu.

Pre koho je vhodný Spiraldynamik

Spiraldynamik sleduje prirodzenú anatómiu ľudského tela. Jeho pôsobnosť je širokospektrálna, vhodná pre profesionálnych športovcov aj pre ľudí, ktorí sa aktívne hýbu zriedka. Odporúča sa najmä pri nasledovných zdravotných problémoch:
  • zablokované miesta na tele a kontraktúry
  • artrózy, napr. koxartróza
  • ochorenia chrbtice, vyhreznuté platničky,
  • skolióza
  • pooperačná rekonvalescencia
  • zlepšenie pohyblivosti u pacientov s veľmi obmedzenými možnosťami pohybu
Cenník: Spiral dynamik
Rehabilitácia SpiralDynamik
30 min.17 €
Objednať
Objednajte sa
Odosielam objednávku