Medical/rehabilitačná jóga - skupinové cvičenia

Medical jóga je vynikajúca voľba pre všetkých, ktorých zaujíma kvalitné a anatomicky správne cvičenie. Pre všetkých ktorých netrápi nič vážne a cvičenie berú ako radosť a prevenciu a chcú mať počas dňa príjemný a zdravý pohyb, ale aj pre tých, ktorých trápia funkčné poruchy pohybového systému ako napríklad stuhnutá šija, „usedené“ kríže či stuhnuté bedrové kĺby a nemajú vážne zdravotné ťažkosti.
Objednať ihneď

Medical/rehabilitačná jóga spája jeden z najstarších cvičebných systémov na svete s poznatkami modernej fyzioterapie

Keby sme sa pozreli o 100 rokov dozadu a porovnali si skladbu zamestnaní v našich zemepisných šírkach, našli by sme veľa poľnohospodárskych prác, remesiel, gazdovských činností a pohybu. Dnes má väčšina z nás sedavé zamestnanie a sedavý spôsob života. Mnohé štúdie zaoberajúce sa negatívnymi účinkami dlhodobého sedenia na naše zdravie poukazujú na ohrozenie od kardiovaskulárneho systému až po kĺby.

Preto je pravidelný pohyb a fyzická aktivita pre naše zdravie esenciálne. Medical jóga je vynikajúca voľba pre všetkých, ktorých zaujíma kvalitné a anatomicky správne cvičenie. Pre všetkých ktorých netrápi nič vážne a cvičenie berú ako radosť a prevenciu a chcú mať počas dňa príjemný a zdravý pohyb, ale aj pre tých, ktorých trápia funkčné poruchy pohybového systému ako napríklad stuhnutá šija, „usedené“ kríže či stuhnuté bedrové kĺby a nemajú vážne zdravotné ťažkosti.

Skupinové cvičenie je zamerané na:

  • uvoľňovanie skrátených svalov
  • posilňovanie oslabených svalov
  • zlepšenie kondície,
  • psychické uvoľnenie
  • správne prevedenie asány
  • vnímanie vlastného tela
  • osvieženie sa pomocou rôznych druhov dychových cvičení - pránajáma
  • naučiť sa aspoň na chvíľu „vypnúť“

Skupinky sú malé (max. 6 klientov) čo umožňuje prispôsobiť lekciu aktuálnemu stavu každého pacienta – klienta individuálne v rámci skupinky. Lekciu vedie certifikovaná fyzioterapeutka s 3-ročnou praxou, ktorá vie cvičenie prispôsobiť osobitým potrebám tela každého cvičenca.
Cenník: Medical/rehabilitačná jóga - skupinové cvičenia
Medical/rehabilitačná joga
50 min.7 €
Objednať
Objednajte sa
Odosielam objednávku