Medical Pilates - skupinové cvičenia

Medical Pilates/ Cvičenie na chrbticu s prvkami Pilatesu je terapeutický systém špeciálnych rehabilitačných cvičení zameraných predovšetkým na prevenciu, ale aj na liečbu porúch pohybového aparátu v každom veku.

Medical Pilates/ Cvičenie na chrbticu s prvkami Pilatesu kombinuje Pilatesove techniky s modernou fyzioterapiou.
Objednať ihneď

Medical Pilates/ Cvičenie na chrbticu s prvkami Pilatesu

pomáha riešiť problémy s bolestivou „usedenou“ chrbticou a kĺbami. Je vhodné pre každého, kto netrpí akútnymi bolesťami alebo chronickými zápalovými ochoreniami alebo degeneratívnymi ochoreniami v pokročilom štádiu. Cvičenie sa sústreďuje na aktiváciu hlbokého svalového stabilizačného systému chrbtice (to sú krátke hlboko uložené svaly, ktoré držia jednotlivé segmenty chrbtice na svojom mieste), v správnej súhre s povrchovými veľkými svalmi. Vďaka tejto vyváženej svalovej súhre sa centrujú kĺby celého tela. Veľmi dôležitou súčasťou cvičenia je aj precvičenie bránice a edukácia správneho dýchania. V neposlednom rade cvičenie priaznivo pôsobí na svalstvo panvového dna.

Skupinové cvičenie je zamerané na

  • odstraňovanie svalovej nerovnováhy
  • uvoľňovanie skrátených svalov
  • posilňovanie oslabených svalov
  • zlepšenie kondície
  • snahu vyformovať štíhle a nepreťažené svaly
  • psychické uvoľnenie

Skupinky sú malé (max. 6 klientov) čo umožňuje prispôsobiť lekciu aktuálnemu stavu každého pacienta – klienta individuálne v rámci skupinky. Lekciu vedie certifikovaná fyzioterapeutka s 5-ročnou praxou, ktorá vie cvičenie prispôsobiť osobitým potrebám tela každého cvičenca.

Kontraindikácie: Cvičenie sa neodporúča ľuďom po čerstvých úrazoch kostí, kĺbov a svalov, pri pocitoch infekčnej choroby, poruchách rovnováhy a ťažkých závratoch a nádorových ochoreniach týkajúcich sa pohybového a lymfatického systému.
Medante odborníci
MSc. Katarína StykováFyzioterapeut
Cenník: Medical Pilates - skupinové cvičenia
Objednajte sa
Odosielam objednávku