Ponuka-služby

Unikátne služby z nášho portfólia. Diagnostika, fyzioterapia a terapie pod vedením skúsených odborníkov.

Rehabilitačno-ortopedické vyšetrenie

V súčasnosti sa čoraz viac ľudí sťažuje na bolestivé stavy pohybového systému, ktoré môžu byť zapríčinené rôznymi faktormi. Základom každej liečby je identifikovanie pôvodcov zdravotných problémov a ich následne odstránenie.

Význam rehabilitačného vyšetrenia

Základom rehabilitačného vyšetrenia je prevencia, diagnostika a posudzovanie súčasného zdravotného stavu celého pohybového aparátu, ktoré vedú k definovaniu zdravotných problémov, odhaleniu ich príčiny a výberu vhodného spôsobu liečby. Rehabilitačné vyšetrenie zároveň posúdi aj stav pohybového aparátu po ochoreniach a úrazoch pohybového ústrojenstva a slúži aj na skoré identifikovanie porúch pohybového aparátu, ktoré môžu v budúcnosti viesť k vzniku bolestivých stavov.

Vyšetrenie s pomocou Formetric 4D

Formetric 4D je ultramoderné a bezpečné zariadenie, ktoré zabezpečuje rýchle a bezbolestné zobrazenie stavu chrbtice v statickom postoji a dynamickom pohybe. Objektívne zanalyzuje držanie tela, poškodenia alebo deformácie chrbtice. Monitorovanie chrbtice, trupu a panvy v statickom postavení a v pohybe je kľúčové pri identifikovaní zdravotných komplikácii rôznych druhov. Rozoznáva skoliotické, kyfotické a lordotické zakrivenie, náklon a záklon trupu, zošikmenie či naklonenie panvy. Podáva informácie o rotácii stavcov a panvy, nesprávnom držaní tela a aj o nerovnomernej dĺžke dolných končatín.

Prevencia

Základom trvalého zdravia je prevencia, ktorá slúži k monitorovaniu súčasného zdravotného stavu a včasnému rozpoznaniu prvých problémov. Akékoľvek bolesti chrbtice a pohybového aparátu netreba podceňovať, pretože môžu byť príznakom vážnych zdravotných problémov, ktoré sa odkladaním liečby budú len stupňovať a môžu vážne ohroziť zdravie človeka a jeho celkovú pohyblivosť. Prevencia je zároveň aj lacnejšou alternatívou k neskoršej finančnej náročnej liečbe pokročilého štádia ochorenia, ktorej sa dá skorým identifikovaním zdravotných komplikácií predísť.
Cenník: Rehabilitačno-ortopedické vyšetrenieČasCena
Vstupné rehabilitačno-ortopedické vyšetrenie 30'40 €
Kontrolné rehabilitačno-ortopedické vyšetrenie15'bezplatne
Poplatok za rádiologické vyšetrenie (RTG, USG, CT)-10 €
Doplnkové vyšetrenie-36 €
Vstupné detské (vek do 18r.) ortopedické vyšetrenie 45'45 €
Vstupné rehabilitačno-ortopedické vyšetrenie + Formetric 4D (1. vyšetrenie) 45'70 €
Detské (vek do 15r.) vstupné rehabilitačno-ortopedické vyšetrenie + Formetric 4D (1. vyšetrenie) 30'35 €
Kontrolné rehabilitačno-ortopedické vyšetrenie + Formetric 4D30'35 €
 
Súvisiace odkazy: Rehabilitačné vyšetrenie alebo hľadajte viac Rehabilitačné vyšetrenie
^ Registrácia
Zaregistrujte sa do nášho newsletteru, dostávajte novinky a prispievajte do fóra k témam zdravia