Ponuka-služby

Unikátne služby z nášho portfólia. Diagnostika, fyzioterapia a terapie pod vedením skúsených odborníkov.

Podológia a biomechanika

Podiatria (podológia): odvetvie medicíny, ktoré sa špecializuje na analýzu chodidla dolnej končatiny a súvisiacich zdravotných problémov.

Biomechanika je štúdium mechaniky ľudského tela, hlavne síl produkovaných svalmi, gravitáciou a ďalšími vonkajšími silami pôsobiacimi na ľudské telo.

Názov biomechanika sa vo veľkej miere používa na označenie problémov spojených s funkčnou a mechanickou kontrolou ľudského pohybu.

Pod biomechanickou kontrolou sa nerozumie iba podpora a prispôsobenie sa chodidla tvaru ortopedickej vložky, ale hlavne vylepšenie anatomickej pozície a pohybu chodidla, ktorý nám umožní optimálnu funkciu pri chôdzi a taktiež upraví držanie celého tela.

Biomechanické vyšetrenie kĺbov a svalov chodidla a následne celej dolnej končatiny s kombináciou analýzy chôdze človeka, nám umožňuje identifikovať príčinu problému, ktorého odstránenie ďalej riešime funkčnou ortopedickou vložkou na mieru. Podstatou je identifikácia príčiny problému a jej následné riešenie, a nie iba liečenie symptómov samotných.

Ortopedická funkčná vložka je špeciálne dizajnovaná na poskytnutie absolútnej možnej anatomicky efektívnej pozície chodidla pacienta, to znamená, že umožňuje kostiam a svalom v chodidle optimálne anatomické rozloženie. Funkčné ortopedické vložky pracujú tak, že minimalizujú dopad a tlak na chodidlo pri chôdzi, ktoré následne prechádzajú celým telom.

Funkčné ortopedické vložky zmierňujú (minimalizujú) bolesť kĺbov a svalov spájajúcich sa s abnormálnym biomechanickým pohybom ľudského tela. Aby ľudské telo bolo schopné kráčať, stáť a hrať sa bez bolesti, telo potrebuje stabilnú „základňu“, ktorú mu poskytujú naše chodidlá. Pokiaľ sa problém nachádza v „základni“ ľudského tela, tento problém sa ďalej prenáša cez celý svalovo-kostrový systém. Napríklad:
  • Lokalizovaná bolesť chodidla – zmení sa nám celé držanie tela (bez nášho vedomia) a môže spôsobiť lokalizáciu zvýšeného tlaku v kolenných a bedrových kĺboch.
  • Vybočený palec
  • Deformácie prstov na nohách
  • Bolesť klenby chodidla
  • Bolesť päty
  • Bolesti nôh, kolenných kĺbov
  • Bolesť bedrových kĺbov, chrbtice


Informácie pre klientov

  • Vzhľadom na to, že funkčné ortopedické vložky pomáhajú zmeniť tvar a funkciu chodidiel, treba byť pripravený na novú citlivosť v chodidlách. Toto je normálny jav a zároveň znak, že vložky si plnia svoju funkciu. Obyčajne sa ľudia cítia vyššie postavení v topánkach, majú pocit rolovania chodidiel smerom von (po prípade do vnútra), nezvyčajný tlak pod klenbou atď. Všetky tieto pocity sú normálne a časom vymiznú. Odporúčame klientom, aby si postupne zvykali na svoje vložky; t.j. prvý deň ich používať maximálne hodinu a potom každým dňom navršovať o hodinu.
  • Najvhodnejšie topánky pre funkčné ortopedické vložky sú tenisky bežeckého štýlu. Vo väčšine prípadov sa však dá vložka prispôsobiť každej topánke s vyberateľnou stielkou.
  • Na mieru vyrobené ortopedické funkčné vložky neredukujú veľkosť svalu (či už na chodidle alebo nohe). Práve naopak, napomáhajú chodidlu používať správny sval v správnom čase, a tým minimalizovať svalovú únavu.
Cenník: Podológia a biomechanikaČasCena
Vstupné diagnostické vyšetrenie + meranie s výstupom na ortopedické vložky na mieru (1. vyšetrenie)60'70 €
Detské (vek do 15r.) vstupné podologické vyšetrenie - diagnostika + meranie s výstupom na ortopedické vložky na mieru (1. vyšetrenie)45'50 €
Kontrolné vyšetrenie30'35 €
Ortopedické vložky na mieru - podľa materiálu a typupodľa materiálu a typu
Unikátna diagnostika Formetric 4D + Podológia a biomechanika - diagnostické vyšetrenie a meranie s výstupom na ortopedické vložky na mieru120'120 €
Detská (vek do 15r.) unikátna diagnostika Formetric 4D + Podológia a biomechanika - diagnostické vyšetrenie a meranie s výstupom na ortopedické vložky na mieru60'60 €
 
Súvisiace odkazy: podológia, biomechanika alebo hľadajte viac podológia, biomechanika
^ Registrácia
Zaregistrujte sa do nášho newsletteru, dostávajte novinky a prispievajte do fóra k témam zdravia