Homeopatia

Homeopatia je liečebná metóda, ktorej cieľom je tak ako pri ostatných metódach celostnej medicíny nepotláčať symptómy, ale naopak, odstrániť problém. Princípy homeopatie sú známe už od čias Hippokrata. Ako liečebná metóda sa dostala do povedomia v 18. storočí a za jej zakladateľa je považovaný nemecký lekár Samuel Hahnemann.

Homeopatia je informačná liečba. Môžeme si predstaviť mozaiku, ktorá aby bola harmonická, musí byť kompletná. Umením homeopata je nájsť chýbajúci kamienok do tejto mozaiky.

Princíp homeopatie - "Similia similibus curantur" - podobné sa lieči podobným

Homeopatia funguje na princípe podobnosti. „Podobné sa lieči podobným“ znamená, že látka, ktorá vyvolá určité príznaky u zdravého človeka, môže vyliečiť chorého človeka, ktorý má podobné príznaky. Jednoduchý príklad: Ak krájame cibuľu, môže nám tiecť vodnatý sekrét z nosa, môžu nás štípať oči, ktoré sú začervenané a poplačeme si. Cibuľu, podľa latinského názvoslovia Alium cepa môžeme v zriedenej forme ako homeopatický liek využiť pri liečbe začiatočných príznakov nádchy, keď nám tečie z nosa ako z vodovodného kohútika, máme červené oči, ktoré nás pália a tečú nám slzy.

Homeapatia v MEDANTE

V našom medicínskom centre sme zverili homeopatickú liečbu lekárovi, ktorý má klasické medicínske vzdelanie a zároveň absolvoval homeopatické štúdium organizované Slovenskou lekárskou homeopatickou spoločnosťou na základe akreditácie a kritérií Európskej homeopatickej spoločnosti /ECH/ a toto vzdelávanie bolo ukončené skúškou.

Výhodou podstúpenia liečby v MEDANTE je možnosť skĺbenia Vašej liečby s ďaľšími terapiami, ktoré môžu výrazne pomôcť Vášmu celkovému uzdraveniu.

Aké zdravotné problémy odporúčame liečiť homeopatiou?

Každý zdravotný problém je možné riešiť homeopatiou. Vieme pomôcť pri akútnych zdravotných problémoch, na ktoré existujú príznakové lieky ako aj vyliečiť chronické choroby, pri ktorých sa ordinujú konštitučné lieky.

Konštitučný liek je homeopatický liek, ktorý zahŕňa osobnosť, telesné i emočné charakteristiky konkrétneho človeka, a  ktorý po jeho podaní naštartuje ozdravnú reakciu organizmu. Pretože tento liek pôsobí celostne, teda zahŕňa fyzickú i psychickú oblasť, dokáže liečiť choroby, pri ktorých štandardná medicína otvorene priznáva, že sú pre ňu nevyliečiteľné a preto ich nazýva chronickými.

Úspešnosť liečenia záleží však aj od štádia choroby, v ktorom sa pacient nachádza a od celkového stavu poškodenia jeho organizmu. Preto je potrebné neodkladať riešenie svojich zdravotných problémov a myslieť aj na prevenciu.

Priebeh a trvanie vyšetrenia

Homeopatické vyšetrenie pozostáva z podrobného rozhovoru, v ktorom sa Vás lekár-homeopat bude pýtať na podstatné, ale možno i navonok zdanlivo nepodstatné príznaky ochorenia a na základe vyšetrenia Vám predpíše homeopatický liek vhodný práve pre Vás. Pri výbere správneho homeopatického lieku berie do úvahy príznaky ochorenia, skúma, čo spôsobuje zmiernenie príznakov a naopak aj ich zhoršenie. Zohľadňuje emočný stav pacienta, aj predispozíciu k určitým typom ochorenia na základe rodinnej anamnézy. Dôležité sú aj životné okolnosti, ktoré predchádzali prepuknutiu príznakov ochorenia. Stanovené diagnózy nie sú natoľko podstatné, pretože tie sú už samotným dôsledkom, nie príčinou.

Homeopatické vyšetrenie zachováva vysoko individuálny prístup k pacientovi. To znamená, že na určitý typ ochorenia napr. migrénu môže každý pacient dostať iný homeopatický liek.

Vstupná diagnostika trvá 90 minút.
Následné kontrolné vyšetrenie je v trvaní 60 minút.

Odporúčame, aby si klient pred vyšetrením vyplnil alebo premyslel odpovede na otázky z dotazníka, ktorý dostane pri objednaní sa na vyšetrenie.

Výhody homeopatie

  • nepotláča symptómy, odstraňuje príčinu
  • prírodná, netoxická liečba
  • nemá kontraindikácie
Cenník: HomeopatiaČasCena
Vstupná homeopatická diagnostika (1.vyšetrenie)90'70 €
Homeopatická kontrola60'50 €
 
Súvisiace odkazy: Homeopatia alebo hľadajte viac Homeopatia
^ Registrácia
Zaregistrujte sa do nášho newsletteru, dostávajte novinky a prispievajte do fóra k témam zdravia