MEDANTE v médiách

Ako vidia kliniku známe osobnosti, športovci, bežní ľudia. Napísali o nás, povedali o nás. Zažili nás.

Za naše choroby môžu emócie

Kedysi úspešný biznismen Michal Andrejco (36) rozmýšľal len pragmaticky. Potom však prišli prvé zdravotné problémy, ktoré ho posielali od dverí jedného lekára k druhému. Diagnózy sa nabaľovali, až kým sa nezrútil. Vtedy si povedal dosť a skúšal alternatívne formy liečby. Dospel k metóde Cesta, ktorá tvrdí, že zablokované emócie sa prejavujú na bunkovej úrovni a spôsobujú nám chronické choroby. Vďaka terapii im však vieme dať voľný priebeh a zbaviť sa ich.

Založili ste kliniku celostnej medicíny. S akým zámerom?

- Celostná medicína spája modernú a alternatívnu medicínu. Alternatívna je u nás zastúpená metódou Cesta – tradičnou čínskou medicínou, homeopatiou aj tradično ruskou medicínou. Cieľom je riešiť najmä chronické ochorenia, s ktorými si moderné lekárstvo väčšinou nevie rady.

Ako ste sa k nej dostali?

– Som jeden z pacientov, dostával som medikamentóznu liečbu. Bol som celiatik, mal som astmu, množstvo alergií, funkčnú poruchu žlčníka, chronicky zapálený žalúdok, problémy s tenkým aj hrubým črevom. Liečil som sa, no nič nepomáhalo.VIDEO: Bývalý úspešný biznismen Michal Andrejco. Ako som sa dostal z vážnych chorôb

Boli vám blízke alternatívne spôsoby liečby?

– Dovtedy nie. Bol som biznismen, no potom mi padol obchod v Rusku, ktorý kaskádovito ovplyvnil ostatné biznisy. Podviedol ma obchodný partner. Bol som v strese a zdravotne som sa z toho zložil, no emocionálne som na to vôbec nereagoval. Prišli problémy s tráviacim systémom, keď som v priebehu 4 mesiacov schudol 30 kíl. Zmeny sa prejavili aj na mojej psychike, začal som brať antidepresíva. Vtedy som začal experimentovať.

Prečo práve metóda Cesta?

– Založila ju Brandon Bays na základe vlastnej skúsenosti (Američanka, ktorá sa dokázala sama vyliečiť z nádoru, pozn. red.). Moderná medicína je fantastická v diagnostike, ale zlyháva v terapii. Metóda Cesta sa sústreďuje na prácu s emóciami. Pokladáme ich za koreň fyzických ochorení, minimálne pri väčšine chronických ochorení. Ide o zadržané a blokované emócie.

Ako to funguje?

– V zásade vám dovolí vracať sa do neprežitých spomienok v minulosti, často potlačených tak, že sa vrátite až do detstva. Terapia mi umožní prežiť spomienku emocionálne, čím z tela dostávam von koreň chronického ochorenia.

Ako sa pocity prejavujú na našom tele?

– Emócie bežne rozdeľujeme na dobré a zlé. No nič také neexistuje. Emócia je vo svojej podstate energia, ktorá cez telo prechádza, a nie je dobrá ani zlá. Prejavuje sa na biochemickej úrovni, aj elektromagnetickej úrovni cez vlnenie.

Je to vedecky potvrdené?

– Fundovaní lekári aj vedci najmä v USA skúmajú biochemický vplyv emócií na úrovni peptidov, aminokyselín. Zisťujú, akým spôsobom zablokované emócie, neodpustenie, chronický hnev či smútok spôsobujú zmenu na funkčnej a následne na štrukturálnej tkanivovej úrovni a spôsobujú potom to, čo moderná medicína nálepkuje nejakým ochorením. A predpisuje medikamentóznu liečbu, ktorá má za cieľ potlačiť symptóm.

Ako vyzerá liečba?

– Terapeut vám na sedení povie, čo sa bude diať. Má to istý postup. Zatvoríte oči, aby ste sa dokázali sústrediť na seba. Ideme do meditácie, mením tón a rýchlosť hlasu, a vy si začnete vizualizovať svoje predstavy z minulosti až do momentu, ktorý je zodpovedný za vaše terajšie fyzické či psychické problémy alebo stagnáciu v živote. Kolega sa takto vyliečil z ulceróznej kolitídy. Na sedeniach sme mali aj ženy, ktorým sa nedarilo otehotnieť a dnes sa tešia zo svojich detí.

Koľko takýchto sedení je potrebných?

– Záleží na konkrétnom prípade. Napríklad 6-ročnému chlapcovi, ktorý sa v noci pravidelne pocikával, stačilo jedno sedenie. Mal strach zo silnejšieho prejavu svojho otca. Len čo pochopil, že ide o prejav lásky, čomu každé dieťa rozumie, zrazu sa cítil bezpečne a prestal sa pocikávať. Ja som mal sedení takmer 40.

Ako ste na tom teraz?

– Po roku terapie mi namerali nulové hodnoty na celiakiu. Krvné testy potvrdili, že aj pečeň a žlčník mám v poriadku.
Cítim sa výborne.
 
Súvisiace odkazy: The Journey alebo hľadajte viac The Journey
^ Registrácia
Zaregistrujte sa do nášho newsletteru, dostávajte novinky a prispievajte do fóra k témam zdravia