Fórum

Priestor pre vaše otázky, reakcie, pripomienky a názory. Odpovedajú lekári a terapeuti.

Cesta pre deti

anonymný autor: Barbora Snopková | pridané: 28.04.2015, 09:14 | reakcií: 1

Dobrý deň,

mám 7-ročnú dcéru, ktorá býva od svojich dvoch rokov väčšinu roka chorá (hlavne priedušky, kašel, posledné dva roky sa začali objavovať laryngitídové záchvaty - dusenie). Okrem toho, že má zníženú imunitu, mala už dvakrát zápal dúhovky a následne jej diagnostikovali začiatok juvenilnej artritídy. Dcéra je mierne nadpriemerne inteligentná, no všetko veľmi prežíva a dosť sa stresuje. Myslím, že väčšina jej zdravotných problémov môže prameniť práve z prežívania stresu. V poslednej dobe u nej dokonca pozorujem určitý druh obsesívno-kompulzívnej poruchy. Uvažovala som, že by jej mohla pomôcť Cesta. Chcela som sa preto spýtať na viac detailov o Ceste pre deti a tiež na Váš názor.

Vorped Vám veľmi pekne ďakujem a ostávam s pozrdavom

REAGUJ NA PRÍSPEVOK

Reakcie:

autor: medante
dátum: 10.05.2015, 10:50

Dobrý deň,

V podstate každá nemoc má psychosomatické príčíny. Hlavne u detí je to veľmi výrazné, keďže svoje strachy, obavy, nespokojnosť niekedy nevedia vyjadriť iným spôsobom, len cez choroby. A práve jednou z možností ako zistiť, čo dieťa trápi a zároveň mu pomôcť je terapia cesta.

Táto terapia pomáha deťom naučiť sa zdravo a celistvo prekonávať životné výzvy. Počas samotného procesu Cesty terapeut používa relaxačné cvičenia a navádzané vizualizácie pre dosiahnutie rýchleho a trvalého odstránenia adresovaného problému. Častým komunikačným nástrojom sú napr. farbičky na kreslenie, s ktorými sú deti počas terapie schopné priamo či symbolikou, naviesť na podvedomý vzorec správania, prejavujúci sa nezdravými reakciami dieťaťa. Počas samotnej terapie dieťa dochádza k uvedomeniu si vlastnej vnútornej múdrosti a pochopeniu situácie, ktorá adresovaný problém v minulosti spôsobila. Automatickým javom je okamžité naučenie sa nových zručností, či už komunikačných alebo behaviorálnych. Tieto sa následne časom integrujú a ďalej rozvíjajú.
Je známe, že dieťa je do určitého veku previazané s matkou akokeby pupočnou šnúrou. Vďaka tomu dieťa veľmi citlivo vníma duševné rozpoloženie matky, ktoré ho následne môže ovplyňovať tak v pozitívnom aj v negatívnom zmysle. Preto odporúčame terapiu cesta aj pre matku, resp. otca. 

Odporúčam vám, aby ste vy aj vaše dieťa absolovali terapiu cesta. S pozdravom.

 

Témy

^ Registrácia
Zaregistrujte sa do nášho newsletteru, dostávajte novinky a prispievajte do fóra k témam zdravia