Zdravotná masáž

Nie je masáž ako masáž! Príďte si zažiť skutočnú profesionálnu masáž.

O bolesti toho vieme veľa, no o jej odstraňovaní ešte viac. Klinika Medante sa špecializuje na riešenie príčiny vzniku bolesti a to aj v oblasti masáží.

Zdravotné masáže sú jednou z najľahších ciest, ako dopomôcť k rýchlejšej regenerácii organizmu. Techniky masáže dokážu znižovať bolesť, uvoľňovať kĺby a svalstvo. Okrem toho je zdravotná masáž relaxačným prostriedkom k zníženiu napätia a stresu.

Objednať ihneď

V Medante nájdete:

 • Mäkké techniky - uvoľnenie krčnej chrbtice
 • Reflexná masáž chodidiel
 • Bankovanie (vákuová masáž chrbta)
 • Klasická/športová masáž
 • Havajská masáž LOMI-LOMI

Účinky zdravotnej masáže

 • Vo fáze kedy je bolesť akútna, odporúčame masírovať postihnuté miesta 3krát týždenne.
 • Chronické bolesti sa zmiernia opakovaním zdravotnej masáže 2krát za týždeň.
 • Ako prevencia pôsobí masáž vykonávaná 1x v priebehu dvoch týždňov.

Mäkké techniky - uvoľnenie krčnej chrbtice

Trpíte chronickými bolesťami hlavy? Napadlo vás niekedy, že tieto bolesti môžu byť vyvolané zablokovanou krčnou chrbticou alebo niektorou jej časťou?

Zablokovaná krčná chrbtica patrí medzi najčastejší problém u ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie. Prejavuje sa intenzívnou bolesťou v okolí krku a ramien. Väčšinou vzniká pri každodennom nesprávnom sedení, ako napríklad celodenné sedenia za počítačom, ale môže byť aj následkom drobných nehôd ako prudké zastavenie v aute pri ktorom trhnete hlavou dozadu a časté sú bolesti spôsobené zlou polohou pri spánku kedy vstávame s tým, že máme stuhnutý krk, ramená a následne sa pridruží aj bolesť hlavy.

Špeciálna masáž mäkkými technikami je zameraná na odblokovanie krčnej chrbtice. Pri týchto špeciálnych technikách dochádza k pozvoľnému uvoľňovaniu svalu. Dochádza k uvoľňovaniu zablokovanej krčnej chrbtice a medzilopatkovej oblasti. Ako prvá sa uvoľňuje krčná chrbtica a prechádza sa postupne až ku kostrči.

Masáž uvoľňuje strnulú šiju a ramená, pomáha odstrániť bolesti hlavy. Už pri prvom takomto uvoľnení sa vaše chronické bolesti nevracajú v takom rozsahu. Pacienti po absolvovaní takéhoto uvoľňovania krčnej chrbtice uvádzajú významné, často krát absolútne odstránenie bolesti hlavy.

Reflexná masáž chodidiel

Kto by ju nemiloval! Jeden z naj pôžitkov, ktorý ponúka masáž. Dobrou správou je, že masáž nôh je prospešná nielen ako účinný relax, ale predovšetkým má veľký zdravotný prínos pre naše telo.

Predstavte si vaše chodilo ako mapu, na ktorej nájdete zobrazený každý orgán vášho tela.. Reflexná masáž je založená na princípe masírovania, stimulácie reflexných zón na chodidle, z ktorých každá je priamo prepojená s určitým orgánom, svalom, kĺbom alebo nervami. Pod kožou chodidla sa nachádza množstvo nervov, ktoré keď sú správne stimulované aktivujú liečebný proces.


Bankovanie

O bankovaní by nám vedeli prísť porozprávať ešte zo stredoveku alebo ďalekej Číny, kde sa táto liečebná metóda tešila veľkej obľube. Nie je sa čo čudovať, jej účinky sú nepopierateľné.

Bankovanie odstraňuje bolesti svalov, stuhnutosť svalov, detoxikuje a súčasne priaznivo ovplyvňuje funkciu vnútorných orgánov. 

Ako prebieha bankovanie

Sklenená banka sa mierne nahreje a pri priložení na pokožku sa prisaje vytvoreným podtlakom. Dochádza k lokálnemu zvýšeniu prívodu krvi a kyslíka a začne prebiehať metabolizácia a regenerácia poškodeného tkaniva. Táto metóda je bezpečná a úplne bezbolestná. Na miestach kde bola banka prisatá dochádza k vytvoreniu lokálne „modriny“, ktorá však nie je nebezpečná a postupne mizne v priebehu niekoľkých dní.


Športová masáž

Jedna z najžiadanejších relaxačných techník aktívnych ľudí pre unavený pohybový aparát. Je to špecifický druh klasickej masáže, pri ktorej sa používajú masážne oleje a emulzie. Vyznačuje sa vyšším tempom prevedenia masérskych ťahov, s postupným zvyšovaním tlaku- často až po prah bolesti. Jej primárnym účelom je vyladenie svalového tonusu (napätia) pred, alebo po výkone. Pred výkonom sa používa maximálna frekvencia ťahov, často až búšenie, potľapkávanie či fackanie- pre maximálne prekrvenie a aktivovanie svalového aparátu, čím sa svalový tonus zvyšuje. Po športovom výkone sa žiada skôr vyšší tlak, ktorým sa ,,vytláča" únava smerom k stredu tela. Účinky takéhoto ošetrenia sú:
 • zlepšený krvný obeh
 • povzbudený lymfatický obeh
 • regenerácia spojivových tkanív kĺbov
 • odplavenie metabolického odpadu zo svalov/ eliminácia svalovice
 • uvoľnenie svalového tonusu
 • zvýšenie silového/vytrvalostného potenciálu svalových vlákien

Športovú masáž môžu do svojho harmonogramu zahrnúť aj amatérski športovci/ pracujúci ľudia s aktívnym životným štýlom či nadbytkom stresu. Je však dôležité, aby bola doplnená dostatočným odpočinkom- ideálne spánkom. Ide totiž o veľmi intenzívny proces, ktorý je z krátkodobého pohľadu pre svaly záťažou. Niekedy spôsobí aj takzvanú ,,svalovicu", najmä ak na ňu nie sme navyknutí. Zameriava sa najmä na preťažené oblasti tela, ktoré sú u každého klienta zvolené po vzájomnej konzultácií s masérom.

Havajská masáž LOMI-LOMI

Masáž nazývaná aj „Milujúce ruky“ patrí medzi najobľúbenejšie masáže vôbec. Kombináciou jemných a plynulých pohybov rúk maséra od prstov cez zápästia po jeho predlaktie, dochádza k harmonizácii celého tela. Masáž veľmi jemne uvoľňuje svalové spazmy a odstraňuje bolesť.

Kontraindikácie: kŕčové žily, závažné ochorenia srdca, zápal kĺbov
Cenník: Zdravotná masáž
Mäkké techniky - uvoľnenie krčnej chrbtice
45 min.27 €
Objednať
Reflexná masáž chodidiel
45 min.27 €
Objednať
Bankovanie (vákuová masáž chrbta)
30 min.22 €
Objednať
Masáž klasická/športová
30 min.22 €
Objednať
Masáž klasická/športová
45 min.29 €
Objednať
Masáž klasická/športová
60 min.38 €
Objednať
Masáž klasická/športová
90 min.46 €
Objednať
Havajská masáž LOMI-LOMI
60 min.39 €
Objednať
Mäkké techniky - uvoľnenie krčnej chrbtice
5x 45´121 €
Objednať
Reflexná masáž chodidiel
5x 45´121 €
Objednať
Bankovanie (vákuová masáž chrbta)
5x 30´99 €
Objednať
Masáž klasická/športová
5x 30´99 €
Objednať
Masáž klasická/športová
5x 45´129 €
Objednať
Masáž klasická/športová
5x 60´175 €
Objednať
Objednajte sa
Odosielam objednávku